Google Reklam Verme

Merhabalar bir çok rakibiniz gibi siz de Google üzerinden reklam vermek ve işinizi büyütmek istiyorsunuz öyle değil mi ?

Google reklamları internet reklamlarının en önemlisidir.

Google reklamları kolay gibi görünse de bir çok ince noktayı içerisinde barındırır ve gerçek para yükleyip reklam verdiğiniz için çok fazla hata yapmak lüksünüz yoktur.

Yaptığınız hatalar ve denemelerde reklamlarınız gösterim ve tıklama alır ancak müşteri kazanamazsınız ve paranız boşa gider.

Bir müddet ayarları oturtturmak için çabalarsınız ancak deneme yanılmalarda belli bir bütçeyi harcadıktan sonra pes edersiniz.

Bu senaryo olmasın ve doğru bir kişi ile çalışarak reklamlarınızı ihtiyacınıza göre kurdurun. İsterseniz düzenli reklam bakım anlaşmamız ile reklamlarınızı sürekli optimize ettirin.

Şimdi bizi arayın ve yatırdığınız reklam bütçesi artarak size geri dönsün.

Google Reklamları Nelerdir ?

Google reklamları Arama Ağı , Görüntülü Reklam Ağı ve Youtube olmak üzere 3 temel gruptan oluşur.

Aslında sadece bunlar değil mesela uygulama reklamları , gmail reklamları ve harita reklamları gibi farklı reklamlar da mevcut ancak en çok kullanılan ve kazandıran bu reklamlardan bahsedeceğiz.

Arama Ağı Reklamı

Google da bir ürün veya hizmet aradığınızda ilk 3 sırada çıkan web sitesi veya telefon numarası arama ağı reklamıdır. (Reklam olanların yanında zaten yeşil renkte reklam ibaresi mevcuttur.)

Örneğin çilingir hizmeti vermektesiniz ve google arama ağı reklamı verdiniz istediğiniz saat aralığında ve istediğiniz bölgede çilingir yazıldığında ilk 3 sırada sizin telefon numaranız görünür.

Görüntülü Reklam Ağı Reklamı

İnternetten bir ürün yada hizmet araştırdıktan sonra çeşitli sitelerde gezerken hemen o ürün yada hizmetle ilgili reklamlar karşınıza çıkmıştır.

İşte bu görüntülü reklam ağıdır.

Kullanıcıların yaptığı aramalara ve ilgi alanlarına göre kullanıcılara internet üzerindeki çeşitli google iş ortağı sitelerinde reklam verirsiniz.

Youtube Reklamları

Youtube üzerinden video izlerken sürekli karşınıza çıkan genelde sizi rahatsız eden ve 5 saniye sonra geçilebilen reklamlar var ya işte siz de o reklamlardan verebilirsiniz.

Video reklamlar oldukça etkilidir ve marka bilinirliğini arttırmanın en iyi yollarındandır.

Neden Google Reklamları

Şimdi siz Facebook veya Instagramda reklam veririm neden Google Reklamı vereyim diye düşünüyor olabilirsiniz. Hemen açıklayalım.

Google arama ağı reklamlarında gösterime para almaz yani sadece tıklama alırsanız ödeme yaparsınız ve tıklama başına ödeme yapmak istediğiniz maksimum tutara da sınır koyabilirsiniz.

Buna ek olarak google arama ağı reklamlarında zaten hali hazırda sizin sağladığınız ürün veya hizmetleri arayan kişiler sizi bulmaktadırlar.

Buda müşterinin zaten ürün veya hizmeti almaya hazır olduğunu gösterir. Facebook ve Instagram reklamlarına göre müşteri getirisi daha fazladır.

Görüntülü reklamlarda ise kullanıcılar daha önce aradıkları veya ilgilerini çeken ürün ve hizmetleri çeşitli sitelerde görmektedirler genellikle yeniden pazarlama için uygulanan bu yöntem de oldukça ucuz ve müşteri çekicidir. Aynı zamanda marka bilinirliğinizi arttırır.

Youtube reklamlarında da kullanıcı video izlerken ilk 5 saniyesi geçilemeyen veya tamamı geçilemeyen ama 15 saniyeyi aşamayan videolar izleterek müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz.

Kısacası instagram ve facebook da gösterime göre para ödersiniz ve alakalı alakasız bir çok kişi reklamınızı görür dönüş yapan az olur ama paranız biter.

Google reklamlarında ise verdiğiniz reklam parasının karşılığını tamamen alırsınız.

Google Reklamı Vermek İstiyorum

Eğer internette Google reklamı vermek istiyorum gibi bir arama yaptıysanız siz bile bu sayfayı reklam sayesinde bulmuşsunuz demektir.

Buda aslında google reklamlarının ne kadar faydalı olduğunun ispatıdır.

Şimdi bizi arayın ve google reklamlarınızı kuralım.

Google Ads Saldırı Engelleme

Google reklamlarınız sürekli saldırı mı alıyor ? Reklamınıza çok fazla tıklama var ve bütçeniz çabucak tükeniyor ama müşteri alamıyor musunuz ?

O halde bizi arayın ve saldırıları engelleyelim.

Google Adwords Optimizasyon

Google adwords reklamlarınızı yeni adı ile google ads reklamlarınızı optimize edip daha az bütçe ile daha fazla dönüşüm almak ister misiniz ?

Hesabınızı inceleyerek optimize ediyor gerekirse kampanyanızı tamamen baştan kuruyor ve reklamlardan ende ettiğiniz geliri arttırıyoruz.

Doğru bir Google Ads uzmanı ile çalışın ve reklam bütçenizi çöpe atmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir