İNTERNET REKLAMCILIĞI NEDİR ?

İnternet reklamcılığı başlıca Google , Youtube , Instagram , Facebook ve farklı bir çok platformda verilen reklamlardır. Bu reklamlar yazı metni , resim veya video şeklinde olabilir. Sizlerde binlerce kez bu reklamlarla karşılaşmış olmalısınız.

NEDEN İNTERNETTE REKLAM VERMELİYİM ?

İşinizi internete taşıdınız veya taşıma aşamasındasınız iyi bir internet sitesi kurdunuz veya sosyal medya üzerinden işlerinizi yürütmeye çalışıyorsunuz. Sosyal Medya profiliniz veya İnternet siteniz ne kadar iyi olursa olsun onu görüntüleyen potansiyel müşterileriniz yoksa hiç bir işe yaramaz. 

İnternet reklamları sizin işiniz ile alakalı potansiyel müşterileri hedefler ve Sosyal medya platformlarında takipçilerinizi arttırır internet sitenizde trafik oluşturur ve bu trafikler satışa dönüşerek size para kazandırır. İşinizi büyütmenin en kolay ve ucuz yolu internet reklamlarıdır.

İNTERNET REKLAMLARININ AVANTAJLARI NELERDİR ?

İnternet reklamlarında reklam bütçenizi kendiniz belirlersiniz. Genellikle tıklama veya görüntüleme başına ücret alınır. Ücret günlük olarak belirlenir ancak yeterli tıklama olmaz ise kalan bakiyeniz yok olmaz hesabınızda bekler.

İnternet reklamlarında dilediğiniz bölgede dilediğiniz gün ve saatte reklamlar yayınlayabilirsiniz. Ayrıca demogafik filtreler ile reklamınızı görmesini istediğiniz kişilerin yaş aralığı, cinsiyeti , ebevenynlik durumu , internetteki davranışları ve ilgi alanları gibi bir çok kırılımı kullanabilir hedef kitlenizi daraltarak en iyi performansı alabilirsiniz.

REKLAM STRATEJİSİ NASIL BELİRLENMELİDİR ?

Reklam stratejiniz yaptığınız iş , bulunduğunuz konum , rakiplerin durumu ve bütçeniz gibi bir çok farkli etken baz alınarak belirlenmektedir. Reklamınızı hangi platformda vermeniz gerektiği hangi kitlelerin seçilmesi gerektiği ve ortalama harcanması gereken bütçe incelikle belirlenmelidir. Eğer internet reklamcılığı ile ilgili çok deneyiminiz yok ise yatıracağınız paradan tam performans alamazsınız bu sizin için bir kumar olur deneme yanılma yöntemleri ile zaman ve para kaybedersiniz.

Ek olarak bir çok kişi internet reklamcılığı yaptığını iddia eder internet üzerinden alınan bir kaç tüyo ile reklamcı olduğunu sananlar çoktur. Sizi deneme tahtası olarak kullanmalarına izin vermeyin. Tam performans alabilmek için işi bilen kişiler ile çalışın.

2021 İNTERNET REKLAMCILIĞI FİYATLARI

Bizim 2021 yılında sabit olarak hesap kurulum ücretimiz her platform için 250 TL dir. Google , Facebook , Instagram platformlarının tümünde reklam vermek isteyen müşterilerimiz için 650 TL lik indirimli paketimiz bulunmaktadır. Bu ücret sadece hesap ayarlarınızın yapılmasını kapsamakta bir kereye mahsus alınmaktadır. Bu ücreti ödemeniz reklamınızın yayınlanması için yetmez ayrıca platforma reklam için günlük bütçe ödemeniz gerekmektedir.

Ek olarak ödeyeceğiniz bütçe üzerinden %30 Komisyon alınır bunun sebebi reklam hesabınızın sürekli olarak takip edilmesi ve güncek kalmasıdır. Reklam paketlerimizi görüntülemek ve satın almak için https://ydzbilisim.com/reklam-paketlerimiz/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olur ise 0 (543) 418 43 98 telefon numaramızdan bize ulaşabilir WhatsApp üzerinden mesaj gönderebilir yada iletişim sayfamızdaki formu doldurup size geri dönüş sağlanmasını talep edebilirsiniz.